Ceny psich fryzjerów – przygotuj na to portfel

Ceny psich fryzjerów – przygotuj na to portfel

W coraz większej liczbie miejsc można spotkać salony świadczące zabiegi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny czworonogów pojawiły się też nowe branże gospodarki. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w rzeczywistości również kotami. Co więcej, jego praca nie polega wyłącznie na strzyżeniu, a często na holistycznej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak na każdą kieszeń. Wynika to z kilku elementów, które determinują finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer w pierwszej kolejności zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i pozbywa się insektów z ich grzbietów. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg narzędzi, często dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach o utrudnionym dostępie. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej opłacalnych aktywności groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość gości groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale także muszą być traktowane w należyty sposób.

Właściciele takich zwierząt, niejednokrotnie traktują je jako inwestycję. Wobec tego jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego typu evencie pies musi prezentować się nienagannie. Właśnie pod kątem takich przedsięwzięć przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby majętne. To kolejny argument tłumaczący relatywnie wysokie ceny wizyt u groomera.

Doświadczenie i wykształcenie kosztuje

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dyscyplin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki odpowiedniemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym czworonogiem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad każdym zwierzakiem. Jest to ważne, ponieważ psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, również powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Prowadzenie firmy też kosztuje

Komentując ceny określonych produktów lub usług często pomija się istotny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi konieczność opłacenia pracowników.

Marża, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.