Co wykorzystuje się do produkcji leżaków?

Co wykorzystuje się do produkcji leżaków?

Leżak jest meblem, który bezwzględnie kojarzy nam się z latem. W ciepłe dni spotykamy go niemal wszędzie – na plażach, deptakach, przed restauracjami czy na podwórkach naszych domów.

Leżaki są niezwykle wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Przez wzgląd na możliwość ustawienia wysokości można na nich spędzać czas w dowolnych pozycjach.

Nadają się do lektury, drzemki, opalania, jak również zwyczajnego spędzania na nich czasu w sympatycznym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Leżaki – czym się charakteryzują?

Leżaki to przeważnie połączenie drewnianej(go) konstrukcji z odpowiednim materiałem. Wersja najczęściej spotykana to gruba bawełna, którą nawleka się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego typu leżaki regularnie spotykamy w różnego typu ogródkach restauracyjnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki rozwiniętym technikom druku restauratorzy chmarnie nanoszą swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Dlatego też leżak z nadrukiem, który możemy dostrzec szukając cienia w upalne dni, to często także reklama danej marki czy knajpy. Najchętniej korzystają z tego rodzaju reklamy producenci trunków. Lokale nieraz otrzymują tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Współczesne drukarstwo jest w stanie nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nic dziwnego, że stosuje się je jako reklamę. Często producenci zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją rozpoznawalność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne sztuki.

Leżaki drewniane – jak je zorganizować?

Choć drewniane leżaki kojarzą się głównie z branżą restauracyjną to nie jest to kłopot dla własnych potrzeb zorganizować tego typu mebel.

Wystarczy skontaktować się z jedną z lokalnych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zamówienia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi indywidualnego charakteru. Jest to również ciekawy pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, o wiele tańsze, ze względu na ilość są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, również możliwe jest zrobienie takowych przy stosunkowo niskich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak napomnknięto nie tylko wygodny mebel. To również świetny nośnik reklamowy, który może wzmocnić identyfikację naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Oznaczone logiem gadżety zawsze zostają w pamięci gości na dłużej.

Leżak z nadrukiem – na co zwrócić uwagę?

Dobra drukarnia pomoże nam przejść przez proces produkcji leżaków od początku do końca. Firmy przeważnie biorąc na swoje barki odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie na początek zaprojektowany przez grafika. Wybór identyfikacji graficznej pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na odpowiednio przedtem wycięte kawałki tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.