Działanie i zalety rekuperacji

Działanie i zalety rekuperacji

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do wzrostu zapotrzebowania przyczynia się progres technologii budowlanych. Gdy nowe budynki stają się coraz lepiej izolowane, powszechnie stosowane są szczelne okna, wymiana powietrza we wnętrzu jest trudnością. Poznaj zalety rekuperacji i sprawdź, jaka jest zasada jej działania.

Na czym polega rekuperacja?

Najbardziej intuicyjną rzeczą, którą robi większość osób, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednak z dużą stratą temperatury w pokojach wietrzonych w ten sposób. Przychodzi do tego hałas oraz zanieczyszczenia z zewnątrz kłopotliwe dla alergików, zwłaszcza kiedy chodzi o duże miasto takie jak Gdańsk czy Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom czyste chłodne powietrze, które zostaje pobierane do pomieszczenia zostaje ocieplone dzięki energii zabranej z powietrza, które zostało usunięte z pomieszczenia. Proces ten odbywa się prawie nie słyszalnie oraz przy znikomym użyciu energii.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

dużą zaletą rekuperacji jest kwestia oszczędności. Rekuperacja pozwala na oszczędność na rachunkach za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się temperatura podczas wentylacji pomieszczeń. Dzięki użyciu filtrów możesz rozkoszować się czystym powietrzem bez nieprzyjemnych zapachów czy hałasu. Jest to także bardzo ekologiczne rozwiązanie. Bez rekuperacji domy ekologiczne czy też pasywne nie mają możliwości prawidłowo działać. Największym plusem rekuperacji jest jednakże jej dobry wpływ na zdrowie, dzięki świeżemu powietrzu o właściwej temperaturze i wilgotności poczujesz się świetnie, Twój sen stanie się zdrowszy, zwiększy się Twoja koncentracja, skóra i błony śluzowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy zyskają wolne od pyłków powietrze.

Jak zamontować rekuperację

Żeby rekuperacja działała bez zarzutu, nieodzowny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy działającej na terenie Trójmiasta. Dzięki temu masz możliwość cieszyć się czystym powietrzem przez długi czas.

Źródło: ecosynergia.pl