Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie zalety niesie ze sobą LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo skorzystanie z usług Elpigaz jest najbardziej opłacalne?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna napędzanym ropą. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Można zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w wypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to po prostu nieopłacalne i niezbyt wygodne w codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

LPG do diesla – zalety

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest bardzo niespotykanym rozwiązaniem w polskich warunkach. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.