Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to , która martwi wielu z nas. Często zjawia się w najmniej spodziewanym momencie i zostaje z nami na długie godziny. Jak postępować wtedy, kiedy migrena nęka nas za często a także paraliżuje normalne funkcjonowanie? Najlepszym wyjściem jest rezonans magnetyczny głowy.

Co zrobić, gdy silny ból głowy jest dla nas codziennością?

W pierwszej kolejności nie można lekceważyć takich bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Trzeba w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy fachowca a także pójść na kompleksowe badania. Chroniczne migreny mogą być pierwszym symptomem dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby poznać takiej diagnozy. Stąd też, tak ważna jest pomoc fachowca, szczególnie gdy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, żeby od razu zacząć działać. Jakie kroki podjąć, gdy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym. Najważniejsze, że jest to badanie, w trakcie którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się obawia. Jest ono również całkowicie bezpieczne w przypadku kobiet w ciąży. Dlatego tak wiele osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w kwestii przewlekłych bólów głowy, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren a co za tym idzie – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Zawsze warto pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, jest wykonywane w większości polskich miast, zarówno na NFZ jak i prywatnie .