Jak wygląda dzień w przedszkolu?

Jak wygląda dzień w przedszkolu?

Przedszkole spełnia bardzo ważną rolę w kształtowaniu dzieci. To tutaj najczęściej mają pierwszy kontakt z równolatkami. Przedszkole organizuje pociechom szereg zajęć starając się uczyć i rozwijać poprzez zabawę.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy wybrać właściwe przedszkole. Obecnie szukając przedszkola w Gorzów można się spotkać z bardzo zróżnicowaną ofertę.

Rozkład zajęć można spokojnie dostosować do zainteresowań syna czy córki. Opierając się na programie przedszkola w Gorzów warto się przyjrzeć typowemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Ile czasu spędza dziecko w przedszkolu?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu sporo czasu. Gdy rodzice malca pracują nad bezpieczeństwem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość lepiej poznawać świat.

Zapisując dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic otrzymuje gwarancję, że dziecko spożytkuje swój czaswłaściwie. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle około trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie opiekunowie starają się inspirować i rozbudzać wyobraźnię. Odbywa się to z wykorzystaniem różnego typu gier i zabaw a także pomocy naukowych.

W przedszkolu dzieci mogą aktywnie spędzać czas poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też maluchy mają opcję nauki języków obcych. Istnieją także przedszkola specjalistyczne – skupione na przykład na sporcie, sztuce bądź językach obcych.

Przedszkole – co między posiłkami?

Klasyczny dzień w przedszkolu ma miejsce zgodnie z programem przygotowanym przez wychowawców. Uczy to dzieci dyscypliny i organizacji. Rosnąca osoba musi właściwie się odżywiać, toteż nie powinno dziwić, że aktywności rozłożone są między posiłkami.

Pierwszy okres gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przyjściu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas wolny. Następnie cała grupa je śniadanie, które niejako kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu pora na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły nudy. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest zakończony drugim śniadaniem – po wysiłku należy uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na zewnątrz. Spacery, wyjścia do parków czy lasów nie tylko pozwalają zdrowo spędzić czas, ale dają również szansę poznania bliżej natury. Po harcach następny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często leżakują. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę inspirowaną przez wychowawców.

Przedszkole – gdzie szukać i co wybrać?

Wybór właściwego przedszkola to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także renomę przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają dużo uwagi, dlatego warto mierzyć w nieco mniej liczne grupy, gdzie maluch otrzyma więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole miało dobre wyniki w kształceniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje bez wątpienia wywrą duży wpływ na dalszy rozwój pociechy.