Jakie kadzidełka będą dla Ciebie najlepsze?

Jakie kadzidełka będą dla Ciebie najlepsze?

Ostatnimi czasy aromaterapia staje się coraz bardziej popularna. W coraz większej ilości miejsc zobaczymy przeróżne rodzaje kadzideł. Najczęściej spotykane są kadzidła patyczki, ale w sklepach ezoterycznych kupimy także inne ich formy. Jeżeli jesteś zaciekawiony tym jak odprężyć się po męczącym dniu, wypróbuj te pełne aromatu substancje.

Wszystkie odmiany kadzideł, które tu przedstawiamy, nabędziesz w sklepie ezoterycznym Ezolove

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne różnią się głównie postacią, w jakiej możemy je kupić. Najczęściej zetkniemy się z całymi wiązankami ziół i drewienek. Kupując taki produkt widzimy dogłębnie co się na niego składa, nie zawiera sztucznych zapachów ani domieszek. W trakcie spalania takiego kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno pachną. W celu zastosowania tego kadzidła wystarczy podpalić pęk ziół albo drewienko, które następnie można odłożyć na podstawkę albo po prostu mieć w dłoni i poczekać aż aromat rozejdzie się w mieszkaniu.

Charakterystyka kadzideł stożkowych

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa struktura. Jeżeli tylko mamy specjalną podstawkę to wykorzystanie ich będzie wyjątkowo spektakularne. Kadzidła te wyróżniają się przeciwnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Takie kadzidła w zestawie z podstawką, z uwagi na oryginalny kształt i efekt, będą rewelacyjnympodarunkiem.

Kadzidła posiadają przeróżne olejki eteryczne, co sprawia, że możemy kupić je w przeróżnych kompozycjach zapachowych. Ich zastosowanie potrafi przynieść ulgę w bólach głowy oraz bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że będzie to perfekcyjny podarunek dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w postaci patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy kupić je także w marketach. Patyczki obklejone są zasuszoną i zmieloną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w zastosowaniu, należy podpalić ich końcówkę i jak tylko zacznie uwalniać się dym, warto ugasić ogień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynia, które będzie je utrzymywać w pionowej pozycji, położyć na podstawkę, lub wetknąć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami pochodzącymi z Nepalu. Zrobione są ze zmielonych ziół i przypraw, zawinięte w papier i na koniec przeważnie przepełnione olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie należy ich zapalić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się lekko żarzyła. Sznureczki spalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidełko jest numerem jeden? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i preferencjami. Jeżeli lubisz mocne ziołowe wonie – sięgnij po kadzidło naturalne. W momencie kiedy wolisz powszechne, szeroko dostępne produkty, doskonale sprawdzi się kadzidło patyczek, a subtelne, długo pozostające w powietrzu zapachy otrzymasz jeśli zakupisz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast podoba Ci się terapia wzrokowa, albo potrzebujesz podarunku dla przyjaciela – polecamy kadzidełko stożkowe, idealnie jeżeli będzie w komplecie z podstawką.