Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i w jaki sposób je urządzić?

Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i w jaki sposób je urządzić?

Wnętrza w stylu loftowym są czymś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Coraz częściej spotyka się mieszkania urządzone w stylu loftowym, ponieważ są zarówno użyteczne jak i mają świetny design. Co charakteryzuje styl loftowy i jak urządzić takie mieszkanie?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najważniejszą oraz najbardziej charakterystyczną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką mamy w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, aby dobrze się żyło a każdy jej metr był odpowiednio spożytkowany . Mocno zwraca się również uwagę na to, aby we wnętrzu panował minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi w szczególność o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolory w niej panujące to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny gdyż jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem własnych upodobań.

Jak urządzić swój pierwszy loft?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorystyce wobec tego przyszedł czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal oraz cegła to najczęściej wykorzystywane elementy, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Głównie dlatego, że są one ponadczasowe oraz doskonale wyglądają w każdym połączeniu kolorystycznym – szczególnie z przedstawionymi wyżej barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle opisanych zasad, których trzeba przestrzegać. To w końcu nasze mieszkanie, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor albo jeśli mamy mieszkanie w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Pomieszczenie musi być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; najpierw funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tym przypadku spiszą się meble zrobione z drewna i metalu. Skromne rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najlepsze. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi w szczególności o to, żeby mieszkania spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb oraz sprawdzały się pod każdym kątem, nie tylko w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.