Jakie schody będą najlepsze dla Ciebie?

Jakie schody będą najlepsze dla Ciebie?

Jak są skonstruowane schody dywanowe?

Schody dywanowe nie mają w swojej konstrukcji bocznych belek. Te samonośne schody sprawiają wrażenie spływającego z góry dywanu, uchodzą za niebywale subtelne, jednak są naprawdę bardzo mocne. Podczas tworzenia tego rodzaju schodów niezbędna jest całkowita koncentracja na stopniach i podstopniach. Powinny być one wykonane solidnie, ponieważ to one utrzymują całe schody. Pamiętaj, że schody opierają się na ścianie, dlatego istotne jest aby miała ona właściwą konstrukcję nośną, najkorzystniej aby była żelbetonowa czy też stalowa. Najpopularniejsze są drewniane schody dywanowe, nie mniej jednak coraz coraz popularniejsze są takie wykonane dla przykładu z betonu i metalu. Najczęściej spotkamy ten rodzaj schodów we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą się pięknie prezentować także w innych stylach.

Czy schody półkowe będą odpowiednie do Twojego domu?

W ostatnim czasie to schody półkowe zaczęły się cieszyć niesamowitą popularnością. Spowodowane jest to niezwykłym efektem, jakby schody unosiły się w powietrzu. Pojedyncze schodki mocowane są od razu do ściany, w konsekwencji konstrukcja nie zabiera wiele przestrzeni i wygląda nadzwyczaj niebanalnie. Analogicznie jak przy schodach dywanowych – ściana musi być odpowiednio skonstruowana. Najkorzystniej decyzję o tych schodach podjąć już na etapie budowy domu. Przy ścianach żelbetowych możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeśli jednak ściana nie została odpowiednio skonstruowana, możliwe jest zainstalowanie w niej belki, do której krok po kroku przytwierdzane są schodki. Do konstrukcji można dodać balustradę, jednak nie każdy się na to decyduje. Najbardziej dostępne są schody półkowe drewniane. Idealnie wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, ale prawda jest taka, że wpiszą się w każdy wystrój mieszkania.

Każdy z omawianych rodzajów schodów możesz zlecić do wykonania w sklepie Green Step.

Czy warto zainwestować w schody kręcone?

Schody kręcone najlepiej nadają się do małych dwupoziomowych mieszkań, gdzie nie mamy zbyt wiele przestrzeni na postawienie drewnianych schodów jedno- lub dwubiegowych. W wielu przypadkach są też wykorzystywane przy antresolach. Schody kręcone zajmują niezwykle mało miejsca i są dostępne nawet w sklepach budowlanych. Schody spiralne ponadto są najtańsze ze wszystkich wymienionych rodzajów schodów, a z montażem możesz poradzić sobie sam. Schody kręcone wykonywane są z różnych surowców. Możemy kupić schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na kole. Na środku jest słup, a naokoło niego mocowane są następne stopnie. Minusem takich schodów jest to, że nie są odpowiednie dla małych dzieci i osób starszych – są strome i z tego powodu wejście nimi nie dla wszystkich będzie proste. Mogą być problemowe przy mieszkających w domu zwierzakach domowych. Najczęściej znaleźć możemy ten model schodów we wnętrzach nowoczesnych i loftowych.