Kiedy warto zainwestować w falowniki i optymalizatory mocy?

Kiedy warto zainwestować w falowniki i optymalizatory mocy?

Panele fotowoltaiczne są szybko rozwijającą się technologią, która poprawia komfort życia jego użytkowników. Spora część osób ma wiedzę co oznacza fotowoltaika, jednak tylko bardziej dociekliwi wnikali w temat na tyle, by dowiedzieć się, na jakiej zasadzie pracują osobne części tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są kluczową częścią w fotowoltaice. Firma Solcity z Białegostoku pracuje przy użyciu technologii Solaredge, co gwarantuje pracę instalacji przez długie lata. Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad montażem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to z pewnością zdobycie informacji w tym zakresie będzie pożyteczne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć działanie paneli fotowoltaicznych, niezbędne jest poznanie różnicy między ważnymi częściami tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można dostrajać częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ od niego zależy jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wizualnie przypomina skrzynkę i często można ją zauważyć w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują pracę każdego modułu i przekazują wszystkie informacje do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej za pomocą technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia opierająca się na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Zapewnia to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zniwelować ryzyko zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz wydajność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do współpracy razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.