Kominek gazowy wolnostojący – porady

Kominek gazowy wolnostojący – porady

Tworząc nasze nowe pomieszczenie, takie jak duży pokój albo sypialnia naturalne jest, że chcemy, żeby było dla nas miejscem, dzięki któremu zaczerpniemy relaksu i spokoju po wymagającym dniu. Kominek gazowy w każdym wnętrzu okaże się dobrym wyborem, gdyż jest świetnym elementem, dodającym charakteru i elegancji. Widok spalającego się ognia, który ogrzewa nasze mieszkanie lub dom zawsze stwarza wyjątkowo magiczną atmosferę.

Gdzie znaleźć dobry wolnostojący kominek gazowy?

Jak zacząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Dobranie pasującego do naszego wnętrza kominka to nie wszystko. Pełen sukces osiągniemy wówczas, kiedy perfekcyjnie opracujemy cały proces od A do Z. Nie zapominajmy, że najistotniejsze jest dobre przygotowanie. Przed tym, gdy zdecydujemy się na kupno kominka pamiętajmy, aby miejsce w którym będzie stał było dobrze uszykowane na jego zamontowanie. Oto lista rzeczy, które należy wykonać przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do wybranego przez nas pomieszczenia – tam, gdzie będzie stał nasz nowy nabytek, z oczywistych względów musi być też instalacja gazowa.
  • W świetle prawa, każde urządzenie gazowe objęte jest koniecznością posiadania pozwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to niespodziewana zmiana, musi zostać ujęta na aktualnych planach. Projekt instalacji gazowe powinien być elementem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem oraz dokładnie wymierzona średnica rury (powinna ona mieć maksymalnie 3-4 cale).
  • Kompleksowe przygotowanie komina (jeśli jest taka konieczność – pamiętajmy, iż kominek może zostać zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wtedy jednak trzeba zadbać o kompleksową wentylację za pomocą przewodu) – tym powinni zająć się zatrudnieni przez nas fachowcy.

Wyżej wymienione punkty, początkowych przygotowań są bardzo ważne. Wiele z nich możemy zrobić sami, jednak zazwyczaj wyżej wymienione czynności są robione przez zawodowców.

Design + wygoda

Kiedy wybieramy takie urządzenia należy się kierować nie tylko indywidualnym gustem, jak i funkcjonalnością. Przez to, w jak szybkim tempie rozrasta się branża wolnostojących kominków gazowych dostępna jest cała gama wariantów do wyboru. Mamy możliwość bez żadnych kłopotów dopasować design kominka do osobistych potrzeb i naszego wnętrza. Wszyscy są w stanie znaleźć coś dla siebie. Zyskujemy zatem zarówno ogrzane, ale i rewelacyjnie wyglądające pomieszczenie. Kolejnym plusem jest, wygoda, którą daje nam użytkowanie takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie ma obowiązku bowiem sprzątać pyłu i martwić się o zabrudzoną przez sadzę podłogę. Możemy zapomnieć o obowiązku dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i cieszyć się pięknem płonącego ognia. Dodatkowo mamy do wyboru dużo wariantów, takie odpalane tradycyjnie i te, które można odpalić za pomocą pilota. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które od zawsze marzyły o wygodnym i urokliwym wnętrzu.

Jakie są pozytywne aspekty posiadania kominka gazowego?

Jest dużo plusów, powodujących, iż coraz więcej ludzi podejmuje decyzje o zakupie kominka gazowego, zamiast tradycyjnego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z tych rzeczy, przez które najczęściej kupujemy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast tradycyjnych. Brak smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszych bliskich, a dodatkowo, nowoczesne modele mają specjalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – w większości zrobione ze stali, dzięki czemu nie trzeba martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co za tym idzie – zero popiołu i konieczności kolejnego sprzątania.
  • Niezwykle prosta obsługa – rola użytkownika rozpoczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub tradycyjnie) i regulacja wielkości płomienia.
  • Znikoma awaryjność takiego urządzenia i brak obowiązku regularnego oraz kosztownego czyszczenia przewodów kominowych.