Kruszywa Trójmiasto – Jakie mają zastosowanie i zalety

Kruszywa Trójmiasto – Jakie mają zastosowanie i zalety

Przy takiej mnogości kruszyw nietrudno się pogubić. Jaki jest najlepszy do Twojego projektu? Przeczytaj więcej o kruszywie budowlanym i do czego jest często wykorzystywane.

Kruszywo – co to jest?

Kruszywo to termin używany do opisania sypkiego materiału gruboziarnistego do średnioziarnistego. Popularne rodzaje kruszyw to: tłuczeń kamienny, żwir, piasek. Kruszywa różnią się materiałem, z którego pochodzą i wielkością ziarna, a każdy rodzaj ma inne zastosowanie. 

Rodzaje kruszywa

Można klasyfikować rodzaje kruszywa na naturalne i sztuczne. 

Naturalne to materiały, które powstały w wyniku erozji skał lub zostały uzyskane przez mechaniczne rozkruszenie skał. Poddawane są one uszlachetnieniu, czyli usuwaniu zanieczyszczeń.

Sztuczne także mają pochodzenie mineralne, ale poddaje się je recyklingowi oraz obróbce cieplnej, dzięki czemu powstają nowe kruszywa takie jak, np. glinoporyt. Jeśli chcesz kupić kruszywa w w obrębie Trójmiasta to udaj się do Polgravel. Znajdziesz tam wszelkie gatunki omawianych kruszyw.

Jakie zastosowanie ma kruszywo?

W branży budowlanej kruszywa zwykle stosuje się do stworzenia mieszanek betonowych. Stanowią one do 70% całej objętości mieszanki. W zależności od gatunku betonu stosujemy różne rodzaje kruszyw. Do tworzenia zwykłego betonu używamy, m.in. granitu. W przypadku mieszanki ciężkiej wykorzystujemy, np. baryt. Do tworzenia lekkiego betonu dobry jest węglanoporyt lub keramzyt. Szeroko stosowany jest także piasek, między innymi do mieszania zapraw murarskich. Jeśli poszukujesz kruszywa na terenie Trójmiasta, firma Polgravel zapewni ci szeroki wybór.

Jakie wybrać rodzaje kruszyw?

Zależnie czego wymaga Twój plan, czy jest to budowa domu, lub też przyozdobienie ogrodu, kruszywo budowlane ma szerokie zastosowanie. Korzysta się z niego nie tylko do prac budowlanych, ale możesz go użyć także jako ozdoby oczka wodnego. Często w tym celu używane są otoczaki, które dodają naturalnego wyglądu. Kamienie i żwir często stosowane są do aranżacji ogrodu. Wypełniając nimi przestrzeń, zabezpieczamy ziemię przed chwastami i dajemy piękne tło naszym roślinom. Do utwardzenia podjazdu powinieneś użyć żwiru lub piasku, zapewni ci to stabilne twarde podłoże i odpowiednie odprowadzenie wody. Polgravel kruszywa Trójmiasto dostarczy ci materiał odpowiedni do twoich potrzeb.