Męski styl – jak się ubrać na wesele?

Męski styl – jak się ubrać na wesele?

Wesele jest dużym przeżyciem – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie jak zostaniemy zaproszeni na taką uroczystość to natychmiast rodzi się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Jak wyglądać zjawiskowo podczas wesela przyjaciół lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, ponieważ dobór stroju dla kobiet jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a zwłaszcza buty. Jednak czy jest to równoznaczne z tym, iż mężczyźni mają utrudnione zadanie?

Klasyka czy coś innowacyjnego?

Wesela to jednak imprezy, powiedzmy sobie wprost, w większości przypadków klasyczne. Co sprawia, że często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Niegdyś taka rozterka pojawiała się tylko u Pań, gdyż ogólno przyjęty męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dnia dzisiejszego, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka udoskonaleń – w zależności od tego co kto lubi oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, aby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. W ten sposób panowie mogą połączyć klasykę z przejawami dzisiejszych trendów odzieżowych.

Co można ze sobą łączyć a czego lepiej unikać .

Wariantów ubioru jest wiele i są kwestią gustu. Ale warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie robić:
całkowity zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli komuś wydaje się, że świetnie prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe wobec panów, gdyż kobiety, podczas wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, żeby nie ubierać czarnego garnituru – jednak aktualnie w tym temacie wiele się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czerń – stąd też zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Dlaczego warto mieć garnitur uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę bardzo często kojarzą się z luksusem. Wiele ludzi bowiem uważa, iż nie mogą sobie pozwolić na taką przyjemności. Ale warto pamiętać, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy duża część mężczyzn na duże uroczystości, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Niestety aktualnie, ceny na półkach sklepowych, szczególnie odzieżowych, są bardzo duże. W związku z tym, koszt garnituru uszytego na miarę nie jest już aż tak wysoka, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i dobrze dopasuje materiał. Dzięki temu nosząc taki garnitur, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A podczas wielogodzinnego wesela, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.