Największe targi branży R+T

Największe targi branży R+T

Międzynarodowe targi rolet i bram organizowane są okresowo co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to niezwykle ważne wydarzenie w tej dziedzinie gromadzące ponad 1000 wystawców z całego świata. Targi te odbywają się na 10 halach o całkowitej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą edycję wizytuje ponad 65 000 odwiedzających ze 140 krajów. Wystawcy prezentują najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wspomnieć, że część producentów czeka z pokazaniem swoich najnowszych produktów właśnie na targi w Stuttgarcie. Pawilony wystawowe ulokowane są w pobliżu lotniska oraz autostrady, co umożliwia gościom na bezproblemowe dotarcie na wydarzenie. Sporo firm, które prezentują tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 przybyło spoza Niemiec.

stuttgart
Co 3 lata Stuttgart gości największe targi branży R+T, czyli  Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych.

Urozmaicony program ramowy targów jako klucz do sukcesu

Plan targów rozpoczyna wręczenie wyróżnienia za Innowacyjność. Kolejnym punktem programu są pokazy Młodych Talentów, a także R+S Update, Forum Bram i Drzwi, prezentacja Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki pomocy organizacji partnerskiej zorganizowane zostały także warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy zaznaczyć, że program ramowy urozmaicono o dodatkowe wydarzenia skierowane do konkretnych grup docelowych. Z całą pewnością targi w Stuttgarcie są sposobnością do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń z ekspertami w zakresie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Plan jest starannie ułożony, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku. Odwiedzający mogą na żywo zapoznać się z innowacjami w branży, a także poznać rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej oraz automatyzacji.

taras z widokiem
Taras z widokiem to wymarzone miejsce na spędzenie czasu. Wiele osób decydując się na dom, uwzględnia w swoim projekcie piękny, wygodny taras. W takich okolicznościach watro pamiętać również o ochronie przeciwsłonecznej i przeciwdeszczowej, jakie zapewniają markizy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak zaawansowane technologie potrafią w nich drzemać.

Najnowsze wydarzenia w organizacji targów

Poprzednia edycja wystaw miała miejsce w 2018 roku. Zmieniono wtedy miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły prezentować swoje osiągnięcia, ponadto w Rothausapark zorganizowano ekspozycje specjalne dedykowane zwłaszcza tej branży. Najnowsze systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować prawie w każdych rozwiązaniach architektonicznych, oraz wyróżniają nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i ponadczasowym wzornictwem. Niewątpliwie wart uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym zorganizowano wiele wykładów oraz dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od rozwiązań antywłamaniowych, architekci oraz kupujący. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat przewodni taki jak:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki temu każdy z tych tematów mógł być szczegółowo omówiony. Nie zapomniano także o kwestiach sprzedaży innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Na targach w 2018 roku po raz pierwszy odbył się międzynarodowy kongres Automatic Doors. Targi są na pewno okazją do wyznaczenia określonych standardów w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, bardziej zautomatyzowane i są inteligentne. Obecnie rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną domów. Również bramy nie zostają w tyle pod tym względem. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są także bardziej komfortowe. Na pewno ważnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. W przypadku zabezpieczeń przeciwsłonecznych, to w tym dziale zaprezentowano współczesne wzornictwo w zestawieniu z najnowszą techniką. Na pewno i w tym przypadku nie zapomniano o bardzo ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

klasyczne markizy
Wielu z nas markizy kojarzą się z prostą konstrukcją montowaną w restauracjach czy sklepikach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele zmieniło się w tej branży i jak nowoczesne rozwiązania ma zaproponowania.

Obecność Polski na targach 

Targi w Niemczech są na pewno wydarzeniem międzynarodowym, z tego powodu nie mogło zabraknąć na nich kluczowych polskich producentów rolet, drzwi a także markiz. Na targach, które miały miejsce w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, gości oraz producentów. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań pokazało wówczas aż 39 polskich firm.

Przeniesione targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, znacznie przewyższając oczekiwania organizatorów, przede wszystkim dzięki rozbudowie powierzchni wystawowych. Następna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja targów odbędzie się na początku 2022 roku. Po długich dyskusjach z najważniejszymi wystawcami, partnerami targów a także ze stowarzyszeniami branżowymi podjęto tę decyzję. Pomimo tego w zaplanowanym terminie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która pozwoliła na producentom swobodny kontakt online. Pozwoliło to na wymianę informacji pomiędzy wystawcami i gośćmi.

targi online
Międzynarodowe targi online? Dlaczego nie!

Targi dla zwiedzających – wyjazd

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem odwiedzających. Jest to duże wydarzenie dla osób śledzących najnowsze technologie w dziedzinie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi i wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z wielu krajów gromadzą się, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w branży. Mimo wszystko wyjazd na takie wydarzenie może być kłopotliwy, dlatego warto skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Wówczas można mieć pewność, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą odpowiednio zaplanowane od a do z. Dzięki temu producent może skupić swoją uwagę na prezentacji wyrobów, a nie na organizowaniem transportu czy pobytu.