Rolety – hitowe kolory i wzory

Rolety – hitowe kolory i wzory

Rolety to wspaniała rzecz w naszych domach, która potrafi skutecznie zasłonić wpadające do mieszkań promienie słoneczne. Cieszą się ogromną popularnością szczególnie wiosną i latem, kiedy dzień zaczyna się bardzo szybko i potrafi zbyt wcześnie ściągnąć nas z łóżka. Wspaniałą rzeczą w przypadku rolet jest to, że można je doskonale dopasować do wystroju, który panuje w naszym domu. To wszystko dzięki ogromnej gamie kolorystycznej, w której produkowane są rolety. Ostatnio bardzo popularne stały się również rolety we wzory. Sprawdźmy jakie rolety warto kupić i na jakie kolory lub wzory postawić.

rolety dzień-noc
Rolety dzień-noc są hitem we Wrocławiu.

Kiedy warto postawić na jednokolorowe rolety?

Jeśli w Waszych wnętrzach jest bardzo dużo wzorów i kolorów to jednokolorowe rolety będą idealnym wyborem. Doskonale sprawdzą się także przy minimalistycznych wnętrzach. Dzięki temu, że rolety we Wrocławiu produkowane są niemal w każdym możliwym kolorze, to doskonale dopasujecie je do stworzonego przez Was wystroju. Możecie postawić na stonowane barwy i utrzymać pomieszczenie w jednym stylu, albo zaszaleć i wybrać rolety w zupełnie inny kolorze. Jeśli często zmieniacie wystrój, albo planujecie zrobić to w najbliższym czasie i nie wiecie jak będzie wyglądało pomieszczenie, to warto postawić na neutralny kolor rolet. Beż albo szarość wpasuje się w niemal każdy wystrój, a czerwień lub intensywny fiolet już niekoniecznie.

Jaki kolor pasuje do konkretnych wnętrz?

Wybierając kolor i wzór rolet trzeba koniecznie wziąć pod uwagę to, w jakim pokoju chcemy ją zamontować. Oczywistym jest, że w kuchni nie sprawdzą się jasne, beżowe kolory. Jest to pomieszczenie, w którym materiały są szczególnie narażone na ciągłe zabrudzenia i mogą szybko się zniszczyć. Decydując się na rolety w sypialni trzeba pomyśleć o kolorze, który nie będzie przepuszczał zbyt wiele światła. W szczególności latem we Wrocławiu może ono nas zbyt wcześnie budzić. Pomyślmy więc ciemniejszych roletach, które zagwarantują nam mniejszą przepuszczalność promieni słonecznych, a tym samym lepszą jakość snu.

brak rolet w oknie
W Polsce mało kto może sobie pozwolić na brak rolet w oknach.

Jak jeszcze można wybierać kolor rolet?

Podczas wybierania odpowiednich rolet możemy też spojrzeć na to jak bardzo oświetlone jest pomieszczenie. Przy pokojach, do których nie dociera zbyt wiele promieni słonecznych o wiele lepiej sprawdzą się rolety w jasnych, beżowych kolorach. Tak będzie najczęściej przy oknach, które wychodzą na północ. W pomieszczeniach, które się bardzo szybko nagrzewają, idealnie sprawdzą się rolety w chłodnych barwach. Jest to szczególnie uciążliwie w gabinetach, albo w pokojach, w których spędzamy wiele czasu w ciągu dnia. Warto też dopasować kolor do rodzaju okien, które mamy. Trochę trudniej jest w przypadku ram drewnianych, ponieważ nie wszystkie kolory będą przy nich dobrze wyglądały. Jeśli wystrój pokoju i kolor ścian nie jest zbliżony do drewna, to możemy w takich oknach zawiesić brązowe rolety. Powinny mieć jaśniejszy, lub ciemniejszy odcień niż ramy. Jeżeli jednak wystrój nawiązuje do ram okiennych to muszą być koniecznie jasne, w neutralnych barwach.

Jak widzicie, wiele czynników wpływa na to, że rolety w domu wyglądają dobrze. Jeśli nie wiecie jaki kolor wybrać to możecie zapytać się pracowników sklepu z roletami we Wrocławiu. Z pewnością podpowiedzą co będzie idealnie wyglądać w Waszym pokoju.