Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Sala taneczna w domowych warunkach to z pewnością był interesujący temat w czasie pandemii. W obliczu zamkniętych lokali, ludzie częściej spotykali się w domowych warunkach. Zatem imprezy oficjalnie się nie odbywały, natomiast nieoficjalnie znajomi mogli się wzajemnie odwiedzać.

Warunki domowe zazwyczaj są uboższe niż możliwości knajp. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się wystarczającą przestrzenią, tylko wyobraźnia może być limitem w budowaniu rozwiązań.

Lubisz tańczyć?Wybierz właściwą podłogę do swojego domu

Domowe sale taneczne to rozwiązanie nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta popyt na miejsca, gdzie mogliby ćwiczyć. W sytuacji gdy posiadamy odpowiednio dużo przestrzeni w domu, organizacja takiego miejsca wydaje się interesującym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające czasu. Żeby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt i wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten zaczyna się od zbadania miejsca, gdzie ma być położony parkiet. Następnie trzeba zaprojektować i dostosować części do tworzonego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie powinno się pomijać.

Najpierw rodzaj parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca czy domy kultury muszą brać pod uwagę ryzyko większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby wskazać jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo kiedy pod parkietem jest beton powinno się zainwestować w piankę amortyzującą. Zwłaszcza w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Styl miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca sprawdzają się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być używany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Układanie podłogi – kto nam z tym pomoże?

Są różne metody montowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które ułatwią kleić podłogę. Niektóre rodzaje paneli można samodzielnie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skonsultować się z ekspertem. Pracownicy odpowiednich salonów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale też go zamontować.

Dadzą nam też wskazówki dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni wydatnie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i wydłuża ich żywotność.