W jaki sposób czyścić powierzchnie metalowe?

W jaki sposób czyścić powierzchnie metalowe?

Części składowe, wykonane z metalu są coraz popularniejsze w domowych meblach. Metal to kruszec na tyle ponadczasowy, że dobrze sprawdzi się w większości elementów – wykonanych z drewna albo szklanych. Mogą to być nogi od drewnianego albo szklanego stolika albo po prostu mebel w całości wykonany z metalu – taki jak np. krzesło, biurko lub stolik kawowy. A z racji tego, że o każde meble trzeba odpowiednio zadbać, dowiedzmy się, w jaki sposób prawidłowo czyścić metalowe powierzchnie w naszym mieszkaniu.

Powierzchnie metalowe w domach

Powierzchnie metalowe, które posiadamy w naszym domu, w duże mierze są proste w czyszczeniu. Jednak tak, jak w przypadku innych mebli i elementów wystroju, powinny być regularnie czyszczone, a takie czyszczenie powinno być wykonywane z użyciem dobrych detergentów. Powierzchnie metalowe, które mamy w domach należy czyścić systematycznie i niezbyt intensywnie. Najlepiej przy użyciu mokrej ściereczki z mikrofibry, aby zetrzeć kurz, natomiast w sytuacji, kiedy powierzchnia potrzebuje zdecydowanego czyszczenia – trzeba skorzystać z pomocy płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą. Takie połączenie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku delikatnych fragmentów.

Czyszczenie powierzchni metalowych z zaawansowaną korozją

W przypadku, kiedy na metalu szczególnie takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji albo stanowi kluczowy fragment, czyszczenie korozji jest zdecydowanie bardziej skomplikowanym procesem. Aby usunąć korozję z metalu istnieją dwie metody – chemiczny oraz mechaniczny. Każdy z nich charakteryzuje się różnym poziomem ryzyka, dla osoby, która będzie ten zabieg wykonywała. Proces jest dużo bardziej niebezpieczny, ponieważ do jego wykonania potrzebujemy substancji żrących. W przypadku drugiego z nich, potrzebne nam będą szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest wykorzystywana zdecydowanie częściej wtedy, kiedy mamy do czynienia z większymi powierzchniami.