W jaki sposób powstają projekty instalacji fotowoltaicznej?

W jaki sposób powstają projekty instalacji fotowoltaicznej?

Fotowoltaika staje się współcześnie coraz chętniej wybierana. Jest to nie tylko wyjątkowo ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna powinna być właściwie przemyślana – pozwoli to przede wszystkim dużo zaoszczędzić. W tym celu najlepiej zacząć od jej szczegółowego zaprojektowania. Co wziąć pod uwagę podczas projektowania instalacji fotowoltaicznej?

Partnerem wpisu jest firma Technit – fotowoltaika w Gdańsku.

Co musi znaleźć się w projekcie instalacji fotowoltaicznej?

Projekt instalacji fotowoltaicznej powinien określić wszelkie parametry budynku, na którym mają być zamontowane panele. Niezwykle ważne, by był on również stworzony według potrzeb mieszkańców. W projekcie pracownicy dokładnie rozpiszą budowę dachu – jego kąt nachylenia, kształt i wymiary, a także typ pokrycia. Na projekcie zostaną umieszczone również parametry terenowe oraz zapotrzebowanie na energię – żeby to oszacować, należy wziąć pod uwagę zarówno dotychczasowe, jak i przewidywane zużycie energii elektrycznej.

Z jakich powodów opłaca się skorzystać z pomocy specjalisty?

Na początku trzeba podkreślić, że projektowanie instalacji fotowoltaicznej nie jest łatwym zadaniem. Samodzielne podejście do tego nie zawsze będzie najkorzystniejszym wyjściem – nie tylko z tego względu, że pochłania dużo czasu oraz zaangażowania, ale również wymaga dużej znajomości fotowoltaiki.

Zdecydowanie wygodniej jest skorzystać z oferty firm fotowoltaicznych. Profesjonaliści podejdą do zagadnienia profesjonalnie, a klient nie musi się już niczym martwić. Dobra ekipa przyśpieszy czas realizacji instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, instalacja fotowoltaiczna będzie wysokiej jakości. Projekt zostanie zgrany z wymogami technicznymi oraz terenowymi.

Jak przebiega zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej?

Pracownicy przeprowadzą z mieszkańcami wywiad, aby dokładniej poznać ich wymagania oraz aktualne wykorzystanie energii elektrycznej. Na tej podstawie oszacują zużycie prądu i zaprojektują najlepszą instalację. Podczas planowania układu paneli fotowoltaicznych ekipa uwzględni straty z powodu zacienienia. Projektant dokładnie zaplanuje rozmieszczenie przewodów, miejsce podpięcia z instalacją elektryczną wewnętrzną oraz miejsce umieszczenia falownika.