Wybieramy klimatyzację do biura – co warto wiedzieć?

Wybieramy klimatyzację do biura – co warto wiedzieć?

Kiedy spędzasz dużo czasu w firmie, w ciepłych miesiącach może to być to wielkie obciążenie. Chyba że zamontowana jest w nim klimatyzacja, która zapewni spokój wszystkim pracownikom. Na dobre samopoczucie zatrudnionych osób ogromne działanie mają czynniki zewnętrzne. Może stać się tak, że prędkość pracy dramatycznie spadnie, kiedy będą oni zmuszeni do pracy w zbyt zimnej bądź za wysokiej temperaturze. Gdy rozmyślasz nad instalacją klimatyzacji w biurze, opłaca się, żebyś pamiętał o kilku rzeczach.

Partnerem tekstu jest greentechklima.pl – zawodowcy w zakresie instalacji urządzeń klimatyzacyjnych na obszarze woj. Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Wąbrzeźna. 

Klimatyzacja – komfort dla Twoich pracowników

Klimatyzacja powinna być w stanie stworzyć wygodne środowisko dla pracujących w nim osób. Pracownicy mogą czuć się znużeni, rozdrażnieni i słabi, jeśli zmuszeni wykonywać pracę w skrajnych warunkach. Poczucie niskiego stopnia energii nie da im możliwości w pełni skoncentrować się na należących do nich obowiązkach. Klimatyzacja pozwoli wrócić do pożądanego tempa pracy i dodatnich efektów normując temperaturę w miejscu pracy w komfortowych granicach. 

Gdy w biurze jest za zimno

W sytuacji kiedy pracownicy Twojego biura muszą pracować w skrajnie niskich temperaturach, mogą cierpieć z powodu objawów takich jak wysuszenie pod powiekami, podrażnienia dróg oddechowych, a także kłopoty skórne.

Zbyt wysoka temperatura

Kiedy zaś przyjdzie im przebywać w gorącym otoczeniu, wystąpią problemy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, zwiększone wytwarzanie potu i udar cieplny.

—–

Klimatyzator, na który zdecydujesz się do swojego biura, musi być w stanie ciągle utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu, by uniknąć problemów ze zdrowiem wynikających z pracy w złych warunkach temperaturowych. W miesiącach wiosennych powinien też być w stanie neutralizować pyłki, które w innym wypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

O czym powinieneś pamiętać przed zakupem klimatyzatora?

Szukając klimatyzację do własnego biura, możesz znaleźć urządzenia o różnej efektywności i klasie energetycznej. Powinieneś wybrać taki, który będzie pasujący do Twojego biura. Trzeba dopasować typ i moc klimatyzacji zależnie od metrażu pomieszczenia, jakie będzie chłodzone i zakresu ciepłoty powietrza.

Wszelkie klimatyzatory posiadają w dzisiejszych czasach ocenę efektywności energii, czyli popularnie znane klasy. Zostają oznaczane literami od G do A (w klasie A powstały 3 dodatkowe rodzaje – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najniższemu poborowi energii, a więc jest wysoce energooszczędna.

Nie musisz martwić się, że klimatyzacja niekorzystnie wpłynie na twój budżet i znacznie zwiększy opłaty za prąd, Klimatyzacja o dobrej efektywności energetycznej nie przyczyni się do strat. Powinieneś też wziąć pod uwagę inne dostępne opcje, takie jak szybkość obrotów wentylatora, elektroniczny system kontroli temperatury i funkcję konfiguracji uśpienia.

Wszystkie podane funkcje będą pomocne w zredukowaniu użycia energii, ale nie tylko, są one bardzo przydatne podczas codziennego korzystania z klimatyzacji oraz dają możliwość jeszcze lepiej spersonalizować aktywność klimatyzacji do potrzeb Twojego pomieszczenia.