Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to artykuł, jaki często możemy spotkać, jednakże zwykle nie nie przyciąga on naszego wzroku. Siatki posiadają tak rozległe zastosowanie, iż w swoim czasie zajdzie potrzeba aby je kupić. Przedstawiony gatunek siatki jest znacząco mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednak coraz częściej konsumenci decydują się na jej kupno.

Lepsza będzie siatka zgrzewana czy pleciona?

By odpowiedzieć sobie na problem odnośnie wyboru siatki, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie są pomiędzy nimi rozbieżności. Klasyczna siatka pleciona to zazwyczaj cynkowana stal z ochroną PVC. Tworzy się ją w procesie splatania razem prętów i kompilacji powtarzających się oczek. Ten, który spotykany jest najczęściej, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej również otrzymujemy stal w postaci pokrytej cynkiem, dodatkowo okrytą powłoką PVC. Siatki zgrzewane najczęściej używa się do ogrodzenia działki. To rozwiązanie jest nadwyraz gustowne i trwałe. Siatki zgrzewane jesteśmy w stanie zakupić we wszystkich możliwych kolorach, personalizowana jest również wielkość oczek, wysokość, lub długość rolki. 

Zalety siatki zgrzewanej

Jedną z zasadniczych i najważniejszych zalet siatek zgrzewanych jest przystępność montażu. Przy kupnie siatki dostajemy sztywny materiał, którego nie ma potrzeby odkształcać i naciągać, jak w sytuacji siatek plecionych. Dobrej jakości twardy drut z pewnością nie ulegnie zniszczeniu w momencie instalacji. W dodatku, należy wskazać na zaletę, iż siatka zgrzewana pozwala na przepuszczanie powietrza oraz promieni słonecznych.

Żródło: orstal.com.pl