Zastosowanie siatek zgrzewanych – poznaj je

Zastosowanie siatek zgrzewanych – poznaj je

Siatki zgrzewane mają zastosowanie prawie wszędzie. Z pewnością najczęściej stosowana jest w przemyśle, architekturze a także w rzeczy samej w budownictwie. Będziemy je widywać wykorzystane do do ogrodzenia domków jednorodzinnych, ogródków a także całych posesji. Często wykorzystywana jest do osłaniania drzewek lub budowy klatek stosowanych w hodowli zwierząt. Ciężko ukryć, że, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, które znajdują zastosowanie na boiskach, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogrodach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na balkonach.

Produkcja siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane wykonywane są z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Siatki posiadają specjalnie formowane oczka o eleganckim zakończeniu. Nie zapominajmy, że konstrukcja siatki jest wyjątkowo solidna dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – poznaj je

– budownictwo – takie siatki może znaleźć zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki służącej do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. Z uwagi na swoją budowę wykorzystuje się ją również do budowy barier ochronnych, a także urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z tej siatki buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Z uwagi na wysoką wytrzymałość siatek zgrzewanych budowane są z nich pułapki na szkodniki które nie dadzą rady przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki takiego typu stosuje się do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Tym co charakteryzuje siatki tego typu jest bardzo łatwy montaż.